• 22 آبان 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

بازدید فرماندار آران و بیدگل از موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) شهرستان

  • 21 فروردین 1398
  • 190بازدید

بازدید فرماندار آران و بیدگل از موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) شهرستان
اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل، به همراه بخشداران و جمعی از مسئولین فرمانداری شهرستان، از مجموعه موزه علم و فناوری باقرالعلوم شهرستان بازدید کرد. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه بازدید از موزه علم و فناوری حضرت باقرالعلوم(ع) این شهرستان گفت: صنعت دانش بنیان و پژوهش محور می تواند اقتصادی هوشمند را شکل دهد و این مهم  می تواند به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل منجر شود.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش این موزه در توسعه و ترویج علم و دانش اشاره کرد و اهمیت نقش آفرینی موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) در شناخت و درک مخاطب از علم و دانش را مهم ارزیابی کرد و افزود: برنامه ریزی برای ایجاد محیطی مناسب برای شکل گیری اقتصاد هوشمند و دانش بنیان به واسطه صنایع نوین در شهرستان آران و بیدگل بایستی مجدانه پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان آران و بیدگل به دنبال این هستیم که نظام دانایی را به دارایی تبدیل کنیم، افزود: برپایی این موزه می تواند در تحقق این مهم تاثیرگذار باشد و به منزله تکمیل پازل نظام نوآوری و ایده پردازی در کشور تلقی شود.
اسماعیل بایبوردی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت دانشمندان و پژوهشگران توانمند برای توسعه و آبادانی هر چه بهتر کشور استفاده شود افزود: ما در کشور نزدیک به ۲۷۰۰ واحد آموزش عالی و دانشگاهی داریم، با جوانانی تحصیل‌کرده که می‌توانند تحصیلات و دانش خود را تبدیل به پژوهش، پژوهش را تبدیل به ایده و ایده خود را تبدیل به محصول کرده و با تجاری سازی محصولات و کالاها ثروت آفرینی کنند.
شایان ذکر است موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) شهرستان آران و بیدگل، نخستین موزه علم و فناوری در سطح شهرستان های کاشان و آران و بیدگل است که توسط یک سازمان مردم نهاد در زمینی به مساحت هزار مترمربع دایر گردیده و مقدمات مربوط به اخذ مجوز را از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان دریافت کرده است. کار طراحی، ساخت و تجهیز این موزه علمی از سال ۹۲ آغاز شده و راه اندازی این مجموعه تاکنون هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال را در برداشته که توسط کمک‌های خیرین و مؤسسه خیریه صالحون تأمین شده است.
از قسمت های مختلف این موزه علمی می توان به بخش های الکترونیک، الکتروفیزیک، الکتریسیته، الکتروشیمی، لیزر و اپتیک، آسمان نما و نجوم، کارگاه طراحی و ساخت و بخش آشنایی با وسایل و مهندسی معکوس نام برد. علاقه مندان می توانند از موزه علم و فناوری باقرالعوم(ع) شهرستان آران و بیدگل که در میدان پلیس، جنب پارک زیتون واقع گردیده است، بازدید کنند.
گفتنی است در حاشیه این بازدید، فرماندار شهرستان آران و بیدگل دو قطعه پیل اشکانی و دو قطعه اسطرلاب به این موزه اهدا کرد.

بازدید فرماندار از موزه علوم و فنون شهرستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط