• 22 آبان 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

برگزاری احیای شب نیمه شعبان در بقاع متبرکه

  • 31 فروردین 1398
  • 74بازدید

آیین شب زنده داری و احیای شب نیمه شعبان در بقاع متبرکه شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود.

احیای شب نیمه شعبان یکی از سنت‌های مورد تاکید اهل بیت (ع) بوده و نیمه شعبان، شبی به فضیلت شب های قدر است و باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیین احیای شب نیمه شعبان در حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) از ساعت ۲۳ شنبه ۳۱ فروردین با حضور زائران و مجاوران حرم مطهر در شبستان آیت الله عاملی(ره) حرم مطهر برگزار خواهد شد.

تلاوت قرآن کریم، دعای کمیل، مدیحه سرایی، مداحی و مناجات، قرائت مناجات شعبانیه و نماز و دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) از جمله برنامه‌های مراسم معنوی احیای شب نیمه شعبان در این حرم مطهر است.

همچنین جلسه مناجات وشب زنده داری اباصالح (عج) هم در شب میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) از ساعت ۲۴ امشب با سخنرانی و اجرای برنامه توسط حجج اسلام «اسکندرزاده»، «زاهری» و «عمی» و مدیحه سرایی و نوحه خوانی «حمید شاهمیرزائی » و «علی اصغر دادائی» در آستان مقدس هفت امامزاده (ع) برگزار خواهد شد.

نظیر این مراسم هم از ساعت ۲۳ امشب به همت مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهر ابوزیدآباد و با همکاری هیئت مذهبی امام زمان(عج) در این حرم مطهر برگزار خواهد شد.

 

شهرستان آران و بیدگل به عنوان مأمن اهل بیت(ع) و مرکز گردشگری مذهبی استان اصفهان در شمالی ترین نقطه این استان و ۶ کیلومتری کاشان واقع است و تعداد ۷۰ امامزاده عظیم الشان در ۴۲ بقعه متبرکه این شهرستان مدفون اند.

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط