• 24 مهر 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در مهدیه آران و بیدگل

  • 31 فروردین 1398
  • 44بازدید

به گزارش خبرگزاری شبستان، همزمان با نیمه شعبان، جشن ویژه میلاد امام زمان(عج) در مهدیه امامزادگان هاشم بن علی(ع) و فاطمه بنت العسکری(ع) آران و بیدگل برگزار می شود.

حسین ناظمی، عضو هیئت امنای امامزادگان هاشم بن علی(ع) و فاطمه بنت العسکری(ع) در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: این مراسم ساعت ۱۰ صبح روز یک شنبه اول اردیبهشت با مولودی خوانی و اجرای حجت الاسلام «حمیدرضا غنی»، «جابر مردان» و «علی اصغر دادایی» و با اجرای برنامه شادیانه توسط حجت الاسلام «موسی بحرکاظمی» در مهدیه این آستان مقدس برگزار خواهد شد.

ناظمی اظهار داشت: همچنین در قالب این برنامه، قرعه کشی و اهدای جوایز به برگزیدگان دهمین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «به استقبال ظهور» با حضور مردم و مسؤولان شهرستان آران و بیدگل برگزار خواهد شد.

مسؤول شورای هیئات مذهبی منطقه دو آران و بیدگل افزود:  این مسابقه که در طول دو ماه گذشته اجرا شده ، شامل ۱۰ سؤال چهارگزینه ای است که از متن کتاب «انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه» اثر حجت الاسلام «علیرضا پناهیان» طراحی شده و به تجزیه و تحلیل سازنده مفهوم مهدویت و انتظار فرج می پردازد.

ناظمی افزود: ادارات تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، شورای هیئات مذهبی، هیئت رزمندگان اسلام، مجمع رهروان وصال، دبیرخانه دائمی آیین ها و همایش های مذهبی آران و بیدگل، نهاد قرآن کریم و نهادهای فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در این برنامه مشارکت دارند.

مرقد مطهر امامزادگان هاشم بن علی(ع) و فاطمه بنت العسکری(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.

شهرستان آران و بیدگل به عنوان مأمن اهل بیت(ع) و مرکز گردشگری مذهبی استان اصفهان در شمالی ترین نقطه این استان و ۶ کیلومتری کاشان واقع است و تعداد ۷۰ امامزاده عظیم الشان در ۴۲ بقعه متبرکه این شهرستان مدفون اند.

منبع

شبستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط