• 24 مهر 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

طرح پرورش «آرتمیا» به صورت پایلوت در آران و بیدگل اجرا می شود

  • 5 اردیبهشت 1398
  • 50بازدید

محمود حجتی: آران و بیدگل استعداد بالقوه پرورش ماهی «آرتمیا» در آب های شور کویر را دارد و این طرح به صورت پایلوت در این منطقه اجرا خواهد شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از آران و بیدگل، «محمود حجتی» در حاشیه  بازدید از واحد پرورش ماهیان خاویار در آران و بیدگل گفت: پرورش ماهی ارزشمند خاویار در شرایط سخت کویری منطقه مرنجاب آران و بیدگل بسیار جالب توجه است و باید با ارائه تسهیلات لازم از این گونه طرح ها حمایت شود.

وزیر جهاد کشاورزی به مشکلات کمبود آب در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: یکی از طرح هایی که در این خصوص ارائه شده است، بحث کاهش سه هزار ساعتی آب در بخش کشاورزی استان اصفهان است که نیاز به بررسی در مرکز استان دارد.

 

حجتی در خصوص طرح پرورش ماهی آرتمیا در آران و بیدگل هم گفت: شهرستان آران و بیدگل استعداد بالقوه پرورش ماهی «آرتمیا» در آب های شور این منطقه را دارد و این طرح به صورت پایلوت در این منطقه اجرا خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در این زمینه باید آب و زمین لازم در اختیار بهره برداران قرار بگیرد تا این طرح اجرایی شود.

آرتميا نام علمي جانداري سخت پوست است که در آب هاي شور زندگي مي کند و در صنايع پرورش ميگو و ماهي مورد استفاده قرار مي گيرد.  در دنیا سالانه بیش از ۲ هزار تن سیست آرتمیا معامله می‌شود و به خصوص از خود آرتمیا یا سیست آن در تغذیه مراحل نوزادی ماهیان، سخت پوستان و نرم‌تنان و… سود می‌برند.

منبع

شبستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط