• 24 مهر 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

کسب ۲۶ رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان قرآنی آران و بیدگل

  • 8 اردیبهشت 1398
  • 48بازدید

محسن عباسیان، کارشناس قرآن و عترت آموزش و پرورش آران و بیدگل از کسب ۲۶ رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان این شهرستان در سی و هفتمین دوره مسابقات نهایی قرآن استان اصفهان خبر داد و گفت: ۹ دانش آموز آران و بیدگلی به مرحله کشوری این مسابقات راه یافتند.

«محسن عباسیان» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت:  ۲۶ رتبه برتر استانی سی و هفتمین دوره مسابقات نهایی قرآن، عترت و نماز استان اصفهان به گروه اعزامی دانش آموزان شهرستان آران و بیدگل رسید.
کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل افزود: در  مسابقات دانش آموزی که در دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان برگزار شد، ۳۵۰ دانش آموز دختر و 410 دانش آموز پسر از ۴۱ منطقه آموزش و پرورش در رشته‌های مختلف با هم رقابت کردند که از شهرستان آران و بیدگل 40 دانش آموز دختر و پسر به این مسابقات اعزام شدند.
عباسیان افزود: در رشته حفظ کل پسران، «حسین نوروزی» از دبیرستان شهدای دهنو آران و بیدگل، رتبه نخست را به دست آورد و به مرحله کشوری این رقابت ها راه یافت.
کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: در رشته حفظ ۲۰ جزء پسران «ابوالفضل کفاش» از دبیرستان شهیدان عبداللهی با کسب رتبه اول به مرحله کشوری راه پیدا کرد و در رشته حفظ ۱۰ جزء «محمدرضا عربیان» از دبیرستان شهید اژه ای و در رشته حفظ ۵ جزء «محمد شکوری» از دبیرستان مفید با کسب رتبه نخست هر رشته به مرحله کشوری راه یافتند.
عباسیان افزود: در بخش دختران «فاطمه شعاری نژاد» از دبیرستان شهید شمس الدین در رشته حفظ کل، «فاطمه جارچی» از دبیرستان فرزانگان امین در رشته حفظ عمومی با کسب مقام نخست ، مجوز ورود به مرحله کشوری این مسابقات را به دست آوردند.
کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: «الهام نیک روش» از آموزشگاه امام زمان(عج) و «الهه ملک پور»از دبیرستان شمس الدین هم با کسب رتبه نخست رشته حفظ عمومی به مرحله کشوری راه یافتند.
عباسیان اظهار داشت: همچنین «امیر زارع پور» از دبیرستان شبان و «قاسم بختی» از آموزشگاه آزادگان در رشته حفظ عمومی و  «محمدحسین نوحی» از دبیرستان مفید در رشته تفسیر در مقاطع تحصیلی خود رتبه های نخست استان را کسب کردند.
این کارشناس قرآنی با بیان اینکه شهرستان آران و بیدگل در طول چهار سال گذشته به نسبت جمعیت دانش آموزی خود، رتبه نخست مسابقات دانش آموزی را در استان اصفهان کسب کرده است، افزود: امسال نیز با کسب ۲۶ رتبه برتر استانی از گروه ۴۰ نفری اعزامی از شهرستان آران و بیدگل رتبه نخست را در بین ۴۱ منطقه آموزش و پرورش استان اصفهان از آن خود کرد.

محسن عباسیان افزود: فروردین ماه جاری هم «زینب امین پور» نخبه قرآنی آران و بیدگل موفق به کسب رتبه نخست رشته حفظ ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جهان اسلام شد.

منبع

شبستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط